W ramach obchodów :

Międzynarodowego Roku Szekspira

oraz Roku Henryka Sienkiewicza

nauczyciele języka  polskiego organizują konkurs

na ciekawą prezentacje multimedialną.

Klasy I – Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza

Klasy II -  Życie i twórczość Wiliama Szekspira

REGULAMIN:

  1. Prezentacja powinna  zawierać od 15 do 20 slajdów dotyczących życia
    i twórczości jednego z wymienionych wyżej  twórców.
  2. Ocenie podlega właściwy dobór treści i forma prezentacji.

Termin realizacji projektu do 20 maja

(przedłużony ze względu na egzaminy próbne, warsztaty wycieczki )

Prace należy składać do polonistów lub w bibliotece szkolnej.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

30516

W tym roku mija 225. rocznica uchwalenia, przez światłą część polskiej szlachty, konstytucji, która była drugą po amerykańskiej, a pierwszą w Europie. Wprawdzie nasza konstytucja wprowadziła bardzo istotne zmiany, z których najistotniejszym było zniesienie liberum veto, ale państwa sąsiednie (z pomocą niektórych Polaków tzw. Targowiczan) uniemożliwiły jej wprowadzenie.

Rocznicę wydania epokowego dzieła Sejmu Wielkiego uczciła społeczność Naszego Gimnazjum przygotowując okolicznościową Akademię. Część artystyczną opracowali uczniowie klasy I c i I d pod kierunkiem nauczycieli: Anety Niemiec-Czopor i Sabiny Wdowiak na podstawie scenariusza Ryszarda Koźmy.

 

Znamy już wyniki szkolnego etapu konkursu „Znam swoje ciało”:

I miejsce Klaudia Mazur klasa 2a /44 pkt./

II miejsce Anna Pietruszka klasa 2b /43 pkt./

III miejsce Łukasz Cap klasa 3a /42 pkt./

IV miejsce Karolina Nowak klasa 3a /40 pkt./

                                                         

Gratulujemy i życzymy powodzenia

w etapie międzypowiatowym konkursu,

który odbędzie się 24 maja 2016 r. o godz. 900

w Gimnazjum nr 4  w Sanoku.

 

Konkurs „Znam swoje ciało”

 

27 kwietnia 2016 r. /środa/, o godzinie 7.00 w sali nr 13

odbędzie się szkolny etap

konkursu „Znam swoje ciało”

Konkurs  organizowany przez Gimnazjum nr 4 w Sanoku

objęty jest patronatem

Kuratora Oświaty w Rzeszowie

 

 

 

WYNIKI KONKURSU STOLICE EUROPY"

 

                                       

  I MIEJSCE    JAKUB JANKIEWICZ   2B  79 p.

  II MIEJSCE   MIŁOSZ CHMAJ       2A     73 p.

                 MACIEJ LUTOMSKI    2A     73 p.

  III MIEJSCE ANNA KOPCZAK       2A     71 p

                   MATEUSZ ROGOS      2A     71 p.

 

WYRÓŻNIENIA:

EMILIA KLIMIUK     2B     67 p.

CELINA GÓRAL       2A     64 p.

MICHAŁ KUSZWSKI   2C    64 p

 

GRATULUJEMY. LICZYMY NA WAS W INNYCH KONKURSACH GEOGRAFICZNYCH :)

 

 

1 kwietnia 2016r. grupa 34 uczniów z naszego gimnazjum pod opieką pań: Agnieszki Nagórny i Marty Poznańskiej wybrała się po raz drugi w tym roku szkolnym na warsztaty językowe do Rzeszowa.

               Learning Without Borders to projekt edukacyjny obejmujący różne formy edukacji, języka, kultury i sztuki. Założony w 2007r. przez artystów, nauczycieli i wychowawców z Polski, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii, pracujących razem w celu stymulowania nauki języka poprzez zapewnienie uczniom "wydarzeń" na podstawie doświadczeń.
            Warsztaty prowadził Richie Mullaney z Dublina, młody, entuzjastyczny Irlandczyk, który organizuje seminaria i warsztaty dotyczące kultury irlandzkiej oraz tańca irlandzkiego. Występuje również w przedstawieniach teatralnych na temat kultury B
rytyjskiej oraz pracuje z młodymi ludźmi, którzy mają problemy z integracją społeczną.  

            Podczas pierwszych zajęć „ British Festivals and Traditions” w bardzo interesujący sposób przybliżył uczestnikom święta obchodzone przez Brytyjczyków oraz tradycje z nimi związane. Natomiast drugie warsztaty pod nazwą „ Easter Fun and Games” pokazały jakie gry i zabawy są popularne w okresie Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii. Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie, było dużo śmiechu, a najważniejsze, że mieli wspaniałą okazję obcować z żywym językiem i sprawdzić swoje umiejętności językowe.

           Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili: "Na pewno skorzystamy z warsztatów w przyszłym roku szkolnym."

          

                                                                       

                                                     

”BRITISH OR AMERICAN"

Nauczyciele języka angielskiego z Gimnazjum nr 3 w Sanoku wyspecjalizowali się
w organizacji konkursów dotyczących kultury krajów anglojęzycznych, a uczniowie
z Sanoka i okolic co roku świetnie się przy tym bawią prezentując jednocześnie
olbrzymią wiedzę z zakresu historii, geografii, literatury, filmu, polityki,
sportu i muzyki, a to wszystko w języku angielskim.
Była to już XV edycja popularnego konkursu wiedzy
o krajach anglojęzycznych „British  or American”.
Wszyscy finaliści wykazali się nie tylko dużą znajomością języka angielskiego,
ale przede wszystkim szeroką wiedzą ogólną  i umiejętnością obserwacji
otaczającego nas świata. 
W konkursie wzięło udział 39 uczniów
reprezentujących gimnazja  z naszego powiatu.
Mamy nadzieję, 
że wszyscy uczestnicy nie tylko wytężali umysł,
ale również dobrze się bawili
i miło spędzili czas w naszej szkole. 

Zwycięzcą w kategoriiw kategorii gimnazjów zostały
ex equo uczennica naszej
szkoły – Aleksandra Mazgaj (G 3) oraz  Aleksandra Pietrow (G 2). 

Konkurs jest wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty i dzięki temu
laureaci konkursu otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

          Patronat nad konkursem objął również Burmistrz Miasta Sanoka.
W dniu 6 kwietnia 2016 r. w Sali herbowej UM w Sanoku
odbyło się spotkanie podsumowujące zmagania gimnazjalistów.
Laureatom i finalistom konkursu nagrody wręczał  Z-ca Burmistrza  - Stanisław Chęć.
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki konkursu oraz małą fotorelację
ze spotkania z Burmistrzem  i  wręczenia nagród w Sali Herbowej UM w Sanoku.

Gratulacje dla wszystkich laureatów i finalistówJ

 

WYNIKI  POWIATOWEGO  KONKURSU    WIEDZY
O   KRAJACH    ANGLOJĘZYCZNYCH  I JĘZYKU   ANGIELSKI
“BRITISH   OR   AMERICAN” 2016
POD   PATRONATEM   BURMISTRZA   MIASTA   SANOKA 

 

       I MIEJSCE      ALEKSANDRA MAZGAJ   G3       

              ALEKSANDRA PIETROW  G2

          II MIEJSCE    NATALIA KOCZEŃ   G3              

III MIEJSCE ANNA KRZYŻANOWSKA    G2

                KINGA PIESZCZOCH        G3

                 WIKTORIA RUEBENBAUER  G1

WYRÓŻNIENIA (MIEJSCA 4-6):

                  WIKTORIA    SAŁACIAK        G4

              DAGMARA     KOCIK             G3

              MICHAŁ       PENAR             G3

             NIKODEM     RUDY               G3

            JULIA         CHARCHALIS      G2

             EMILIA KLIMIUK                G3

                                         JUSTYNA     SITARZ           GIM TARNAWA DOLNA    

GRATULACJE J

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU

ZOSTAŁY PRZESŁANE DO SZKÓŁ

PRACE SĄ DO WGLĄDU W GIMNAZJUM NR 3

O terminie wręczenia nagród powiadomimy później!


 

FINALISTAMI KONKURSU STOLICE EUROPY zostali:

MILOSZ CHMAJ        2A           42 p.

CELINA GÓRAL         2A           42 p.

JAKUB JANKIEWICZ  2B           42 p.

ANNA KOPCZAK        2A           42 p.

MACIEJ LUTOMSKI   2A           42 p.

MATEUSZ ROGOZ      2A           42 p.

EMILIA KLIMIUK       2B           41 p.

MICHAŁ KUSZEWSKI  2C          40 p.

 

II ETAP konkursu odbędzie się

21 kwietnia 2016 (czwartek) o godz.10.35 w bibliotece szkolnej.

GRATULUJEMY FINALISTOM I ZAPRASZAMY W CZWARTEKJ

W dniu 1 kwietnia 2016 roku w Klubie Górnika

odbył się II etap Olimpiady Ekologicznej

realizowanej w ramach projektu

„EKO-SANOK – zwiększenie świadomości społeczeństwa

w zakresie różnorodności biologicznej miasta".

W olimpiadzie udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych

i Gimnazjalnych z terenu Gminy Miasta Sanoka. 

 

Uczennice z naszej szkoły spisały się świetnie:

I miejsce zajęła Klaudia Mazur z klasy 2a

III miejsce zajęła Klaudia Kopiec z klasy 2c

 

Serdecznie gratulujemy J

 

 

 

Konkurs plastyczno – fotograficzny „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”

W ramach projektu „EKO- SANOK” organizowany
jest konkurs na indywidualną pracę fotograficzną
lub pracę wykonaną dowolną techniką plastyczną.

Zakres tematyczny:

  • Obszary Natura 2000,
  • Znaczenie Obszarów Natura 2000 dla środowiska,
  • Znaczenie lasów, rzek i moczarów dla ochrony klimatu i środowiska,
  • Oddziaływanie negatywnie wpływające na Obszary Natura 2000,
  • Kształtowanie postaw proekologicznych,
  • Poznanie gatunków zwierząt, roślin i grzybów występujących w Sanoku
    oraz znaczenie lasów i rzek dla ochrony środowiska

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie J

Prace należy składać w terminie do 25 kwietnia 2016 r.

do p. Katarzyny Krawieckiej 

 

 

Pierwszego Dnia Wiosny odbył się w naszej szkole pokaz „Mam talent”.

Konkurencja była bardzo duża, zgłosiło się 13 uczestników

i wszyscy byli  świetnie przygotowani, przez co Jury miało trudny wybór.

 

Po długich obradach wyłoniono jednak najlepszych:

1 miejsce Ewelina Dżoń i Magdalena Glazer /gimnastyczki z klasy 3c/

2 miejsce „Jacob Band” / Jakub Jankiewicz, Jerzy Baran i Mateusz Burczyk

                    z klasy 2b/w utworze Macieja Maleńczuka „Ostatnia nocka”

3 miejsce Klasa 3 a w utworze Piotra Rubika „Mówią, że to nie jest miłość”

           Klasa 1 c /Zuzia Pomykała, Laura Florczak, Kasia Lutomska,

                     Martyna Kozieradzka, Asia Barna i  Patrycja Mazur/

                                     w układzie tanecznymdo utworu  Margaret: „Heartbeat”

Wyróżnienia: Łukasz Bałut /utwór na akordeonie/

              Łucja Pelc, Kinga Tchórz i Martyna Kopiec / pokaz gimnastyczny/

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy J

 

wielkanoc

 

okazji Świąt Wielkanocnych:

Miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,

Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze,

Pracy, która  pozwala żyć,

Uśmiechu bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać,

Szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Najserdeczniejsze życzenia

na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy

składa Samorząd Uczniowski

 

Z ogromną satysfakcją informujemy, że do etapu wojewódzkiego konkursów kuratoryjnych zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły.

 

Lp

Przedmiot

Imię i nazwisko ucznia i klasa Nauczyciel prowadzący
1.

Biologia

Łukasz Cap – 3a

Katarzyna Krawiecka

2. Geografia

Karolina Nowak - 3a

Małgorzata Jezior

3. Fizyka

Kamil Herbetko – 2a

Łukasz Bałut – 3b

Renata Pawlecka

4. Język angielski

Łukasz Bałut – 3b

Kacper Kocaj - 3c

Marta Poznańska

Agnieszka Nagórny

5 Chemia

Łukasz Bałut – 3b

Marta Kurasz

6

Matematyka Kamil Herbetko – 2a Joanna Łącka

7

Historia Mateusz Rogos – 2a Ryszard Koźma

Laureatami zostali:

Lp

Przedmiot

Imię i nazwisko ucznia i klasa Nauczyciel prowadzący
1. Fizyka

Kamil Herbetko

Renata Pawlecka

2. Język angielski

Łukasz Bałut

Marta Poznańska

Dyrekcja Szkoły serdecznie gratuluje uczniom i ich opiekunom.

KONKURS NA NAJLEPSZEGO ANGLISTĘ

W dniu 16 marca w Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbyła się

IV edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim

pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego cele to,
między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego,
motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień,
wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli
do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

W konkursie wzięło udział 73 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu,
spośród których wyłoniono siedmioro finalistów i trzech laureatów.

Konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty uwzględnianych 

przy rekrutacji do szkół średnich.

 

W kategorii klas I Laureatem został uczeń

naszego Gimnazjum Amadeusz Lubieński klasa 1 a,

w kategorii klas II Finalistką

została uczennica klasy 2 a Kinga Pieszczoch,

a w kategorii klas III Finalistką

została Elwira Buczek z klasy 3 b.


Uczniom gratulujemy sukcesów.
Nagrody zostaną wręczone w Urzędzie Miasta 
w obecności Burmistrza Miasta Sanoka.

 

tenis3a

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Sanoku zakwalifikowali się do

FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO GIMNAZJADY W TENISIE STOŁOWYM.

Podopieczni Marka Wojtowicza w meczu o 1 miejsce

pewnie pokonali kolegów z Turzego Pola 3:0

Szkołę reprezentowali chłopcy w składzie:

Piotr Gomułka – 3a, Przemysław Kozioł – 2b i Alan Konieczny – 3a

Gratulujemy J

tenis 1a