Aktualności

Podczas trzy dniowej wycieczki edukacyjnej „ Kopalnia Soli Bochnia - Oswiecim – Muzeum Auschwitz-Birkenau , Kalwaria Zebrzydowska , Park Rozrywki Zator” uczniowie z klas pierwszych - mieli możliwość zwiedzenia Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej , pospacerować Dróżkami Kalwaryjskimi , poznać autentyczne miejsce pamięci jakim jest obóz Auschwitz , oraz nocować w Kopalni Soli.

w1

 

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej wchodzące w skład zespołu bazylika i klasztor położone są na południe od miasta, u szczytu góry Żar, na południe i wschód od nich znajdują się 42 kaplice i kościoły dróżek. Nazywane jest często Polską Jerozolimą.

W 1999 roku sanktuarium wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a 17 listopada 2000 roku obiekt uznany został za Pomnik historii Polski[2].

Kalwaryjskie sanktuarium jest jednym z ważniejszych miejsc kultu pasyjnego i maryjnego – łączy zarówno kult Chrystusa cierpiącego, jak i Matki Bożej. Ideą przewodnią jest odwzorowanie ostatniej drogi Chrystusa (Droga Pojmania i Droga Krzyżowa). W sanktuarium znajduje się obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej.

w7

Niezapomniana przygoda było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni   oraz pobyt wraz z noclegiem pod ziemią w komorze Ważyn.

<iframe width="560" height="315" src="/https://www.youtube.com/embed/2EdNUlP0iE0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>  (  link  do  filmiku   kliknij  !!!!)

 

Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w leczniczym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni soli w Bochni.

w2

 

Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych.

w4

Podziemne boisko sportowe 300 m2 , zjeżdżalnia i mini plac zabaw to atrakcje dla tych , którzy preferują aktywne spędzanie czasu wolnego .

w5