Aktualności

1 kwietnia 2016r. grupa 34 uczniów z naszego gimnazjum pod opieką pań: Agnieszki Nagórny i Marty Poznańskiej wybrała się po raz drugi w tym roku szkolnym na warsztaty językowe do Rzeszowa.

               Learning Without Borders to projekt edukacyjny obejmujący różne formy edukacji, języka, kultury i sztuki. Założony w 2007r. przez artystów, nauczycieli i wychowawców z Polski, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii, pracujących razem w celu stymulowania nauki języka poprzez zapewnienie uczniom "wydarzeń" na podstawie doświadczeń.
            Warsztaty prowadził Richie Mullaney z Dublina, młody, entuzjastyczny Irlandczyk, który organizuje seminaria i warsztaty dotyczące kultury irlandzkiej oraz tańca irlandzkiego. Występuje również w przedstawieniach teatralnych na temat kultury B
rytyjskiej oraz pracuje z młodymi ludźmi, którzy mają problemy z integracją społeczną.  

            Podczas pierwszych zajęć „ British Festivals and Traditions” w bardzo interesujący sposób przybliżył uczestnikom święta obchodzone przez Brytyjczyków oraz tradycje z nimi związane. Natomiast drugie warsztaty pod nazwą „ Easter Fun and Games” pokazały jakie gry i zabawy są popularne w okresie Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii. Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie, było dużo śmiechu, a najważniejsze, że mieli wspaniałą okazję obcować z żywym językiem i sprawdzić swoje umiejętności językowe.

           Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili: "Na pewno skorzystamy z warsztatów w przyszłym roku szkolnym."