Aktualności

            W dniu 14 listopada 2017r. grupa 50 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 (z klasy 6, 7 i oddziałów gimnazjalnych) pod opieką pań: Agnieszki Nagórny, Małgorzaty Jezior oraz Anity Leszczyńskiej uczestniczyła w warsztatach języka angielskiego prowadzonych w ramach Nauki Bez Granic (Europejskiego Programu Edukacyjnego). Warsztaty o tematyce: England i Scotland odbywały się w Rzeszowie. Prowadził je Ross Mulkern.

            Ross jest nauczycielem języka angielskiego i jak prawdziwy Anglik, jest entuzjastą herbaty. Wyruszył do Polski latem 2013 roku w poszukiwaniu przygody i ruskich pierogów. Po trzech latach nadal jest zakochany w swoim przybranym domu i zachwyca się niepowtarzalnymi urokami naszego kraju. W swoim dorobku, oprócz nauczania, ma także różnorodne publikacje m.in. w czasopismach dotyczących skateboardingu i blogach biznesowych. Pisanie jest jego pierwszą miłością, a najwięcej satysfakcji przynosi mu inspirowanie i pobudzanie kreatywności u innych ludzi.            

            Zajęcia były bardzo ciekawe, prowadzone na luzie i z humorem. Ross w interesujący sposób przybliżył uczestnikom historię, literaturę i szeroką wiedzę na temat kultury Anglii i Szkocji. Nie zabrakło również quizów, które nasi uczniowie rozwiązywali błyskawicznie.

            Warsztaty bardzo się wszystkim podobały. Było to wspaniale wydarzenie edukacyjne integrujące nauczanie języka z tradycją i kulturą Anglii i Szkocji. Na pewno wybierzemy się na kolejne.