Aktualności

W poniedziałek (tj. 26.09.2016) klasa 3b wraz ze swoją wychowawczynią mgr Dagmarą Zulewską udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Była to wycieczka mająca na celu zwiększenie czytelnictwa wśród młodzieży. Dzięki temu dowiedzieliśmy się różnych informacji dotyczących funkcjonowania biblioteki , zapoznaliśmy się z ciekawym i różnorodnym księgozbiorem.

Wielu z nas, to osoby lubiące czytać, czego przykładem była lekcja wychowawcza „Czytanie popłaca, bo umysł wzbogaca” Nasi koledzy i koleżanki przedstawili m.in. recenzje swoich ulubionych książek. Mamy nadzieję, że niektórymi się zainteresujecie.

3bbibliot16

Moją ulubioną książką jest „Pamiętnik z powstania warszawskiego” autorstwa Mirona Białoszewskiego. Opowiada ona w poruszający sposób o przeżyciach mieszkańca Warszawy- Mirona, podczas powstania warszawskiego.  Książka w dosyć chaotyczny sposób oddaje uczucia towarzyszące temu zdarzeniu. Mimo trudnych czasów Miron stara się żyć normalnie np. je zupę z tynkiem z sufitu, gdyż w jego kamienicę uderzył odłamek pocisku. Opowiada też o tym, jak wygląda życie w schronach. Polecam każdemu, gdyż książka pokazuje, nie tak dawne wydarzenia, w dosyć szokujący sposób. Klaudia Głuszko

„Niezgodna” napisana przez Veronice Roth- to moja ulubiona książka. Akcja dzieje się w Chicago, które podzielone jest na 5 frakcji: Altruizm, Erudycję, Nieustraszoność, Serdeczność i Prawość. Główna bohaterka- Tris, urodziła się w Altruizmie, ale w Dniu Wyboru postanawia zmienić swoją frakcję, a jej wybór zaskakuje wszystkich, nawet ją samą. Jednak jej życie nie jest łatwe, ponieważ jest ona inna od reszty. Jest zgodna.   Gorąco polecam wszystkim fanom książek science- fiction. Czyta się ją szybko i przyjemnie. :3 ~Agnieszka Prusiecka

Książka (właściwie seria książek), którą chciałem polecić to ,,Zwiadowcy”. Jest to bardzo ciekawa pozycja, jedna z najlepszych, jakie czytałem. Są to powieści przygodowe autorstwa Johna Flanagana, australijskiego pisarza. Osadzone zostały w świecie stylizowanym na średniowiecze. Dzieli się ona na 13 części z czego ostatnia opowiada o wydarzeniach sprzed pierwszego tomu. Opowiada ona historię Willa, piętnastoletniego sieroty, który bardzo chciałby zostać rycerzem. Niestety nie ma do tego predyspozycji, i nie udaje mu się. Dostaje jednak propozycję przystania do zwiadowców, legendarnego oddziału, o którym niewiele wie, gdyż jest on owiany tajemnicą. Jest to barwna opowieść o przyjaźni, poświęceniu i odwadze. Ponadto, daje dobre przykłady postępowania, co czyni ją jeszcze bardziej wartościową. Doceniam ją za wartką akcję, bardzo ciekawie rozwinięte wątki ,oryginalny temat, kunszt literacki autora i jego podejście, których efektem są inspirujące książki, które czyta się bardzo przyjemnie. Podsumowując, uważam że ,,Zwiadowcy” to świetna seria, którą polecam szczególnie młodzieży, ale sądzę, że i starsi czytelnicy będą zadowoleni z jej przeczytania.   :) Jakub Jankiewicz.

Życzymy sobie i Wam jeszcze wielu interesujących i przemawiających do wyobraźni książek.